Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Sitede Ara

Tahtakurusu İlaçlama

0555 002 64 71

Tahtakurusu İlaçlama


Tahta kurusu ilaçlama uygulamaları her mevsimde yapılsa da böceklerin çoğalımı, daha çok yaz aylarında görülmektedir. Pire, sinek, hamam böceği gibi böcekler hızlı bir şekilde çoğaldıkları için özellikle evlerde insanlara büyük tehdit oluşturmaktadırlar. Böceklere anında müdahale edilmesi ise sağlık problemlerinden korur ve bu anlamda daha temiz ve hijyenik bir ortamda yaşamamızı sağlar. İlaçlama firmaları, böceklerin daha etkili bir şekilde ilaçlanması için çeşitli kimyasallar kullansa da bu konuda, her firmaya güvenmek doğru değildir. Özellikle Sağlık Bakanlığı onayı olmayan firmalar, böcek ilaçlamalarda etkili bir çözüm sunmaz ve ekonomik açıdan sizi zarara uğratırlar. Özellikle İstanbul ve çevre illerini esas alırsak bu bölgede, daha profesyonel firmalarla çalışmak tavsiye edilir. Tahta kurusu ilaçlama işlemleri maddiyatın yanında sağlığınız içinde yapılması gereken önemli bir hizmet koludur.
                   WhatsApp Hizli Basvuru 

Tahtakurusu Nasıl Bir Canlı Türüdür


Tahtakurusu yaklaşık olarak dört veya beş milimetre boylarında, oval bir şekle sahip olan ve uzun zaman besin almadan da yaşayabilen bir çeşit parazittir. Bu canlılar sadece kanla beslenirler ve gece insanlar uyuduktan sonra saklandıkları döşek arası, süpürgeliklerin arkası ve mobilyalarda bulunan yarıklardan çıkarak aktif olur ve beslenmeye çalışırlar. Başkasının evinden ya da dışarıdan kişilerin üstünde veya şahsi eşyaları ile eve kadar taşınabilen tahtakurusu fark edilmeden saklanabilmektedir. Özellikle de yassı bir şekilde gizlendiklerinde aydınlık ortamlara bile bulunmaları pek kolay değildir. Bundan dolayı nevresimlerin sık sık değişmesi ve tatilden dönüldüğünde kıyafetlerin yüksek ısıdan geçirilmesi tahta kurusunu evde barındırmamak için önemlidir. Tahtakurusu ilaçlama çok hızlı üreyebilen bir canlı olduğu için evde tek bir tane bile görülmesi çok fazla oldukları anlamına gelmektedir. Tek seferde iki yüz civarında yumurtlayabilen bu canlılar yumurtalarını da karanlık bir ortamda bırakmayı tercih etmektedirler.

Tahta kurusunun İnsan Sağlığına Etkileri Nelerdir?


Tahtakurusu insanların kanı ile beslenmekte olup kendi ağırlığının altı katına kadar da emebilmektedir. Isırdıkları bölgede yoğun bir kaşıntıya sebep olan tahtakurusu, cildi hassas olan kişilerde alerjik durumların görülmesine de yol açabilmektedir. Kaşıntı ile birlikte ciltte tahriş ve yara oluşumu da gözlenebilmektedir. Bu canlının verebileceği zararlardan biri de enfeksiyon oluşabilme tehlikesidir. Aşırı şekilde kaşınma sonucunda ciltte oluşan yara mikrop kapmaya müsaittir. Ayrıca tahtakurusu kanla beslendiği için daha önce ısırdığı kişilerden enfeksiyon bulaştırabilme gibi bir risk de bulunmaktadır. Kaşıntının vermiş olduğu huzursuzluk psikolojinizi de bozabileceği gibi tedirginlik, uykusuzluk ve iştahsızlık gibi sorunlara da neden olabilmektedir. Bu gibi rahatsızlıklardan uzak yaşamak için tahta kurusu ilaçlama hizmetlerinden faydalanmalısınız.

Tahta kurusu İlaçlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler


Tahtakurusu ev içerisinde bulunan mobilya, döşeme ve benzeri yerlerdeki çatlakların içerisinde bulunabileceğinden ilaçlama sırasında özellikle bu kısımlara dikkat edilmesi önemlidir. Her böcek çeşidi için farklı ilaç bulunmakta olup ilk önce doğru ilacı seçmek gereklidir. Böceklerle mücadele sağlık açısından önemli olduğu için ilaçlamanın işinde profesyonel ve tecrübeli ekibi olan bir firma tarafından yapılması daha doğru olacaktır. Ayrıca ilaçlama hizmeti alınacak olan firma seçilirken Sağlık Bakanlığından onay almış olmasına da dikkat edilmesi gereklidir. Bunun yanında ilaçlama işlemi yapılırken üstü açık bir gıda bırakmamak, mutfak araç gereçlerini ve varsa çocuğun oyuncaklarını kontrol ederek kaldırmak da gereklidir. Ayrıca tahta kurusunun halı ve koltuklarda bulunabilme ihtimaline karşı ise koltukların üzeri örtülmemeli ve halılar da toplanmamalıdır.
                         WhatsApp Hizli Basvuru 

İlaçlama Firmalarının Güvenilir Olması

                
Çoğumuzun yaşadığı yaşam alanlarında birçok haşere yaşamaktadır. Kimimizin yaşam alanları haşerelerin yaşamı için çok uygun olmakta kimilerinin de pek uygun olmamaktadır. Yapılan araştırmalara göre haşereler, nemli ve sıcak yerlerde çokça bulunmakta çünkü bu gibi ortamlar üremeleri için çok uygun bir ortam olmaktadır. Evinde ya da iş yerine haşereler bulunan kimseler haşerelerden kurtulmak için ilaç firmalarına başvurmaktadır. Ancak bu noktada ilaçlama firmalarının güvenilir olması önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü ilaçlama denilen olay kimyasal bir işlemdir ve burada haşerelerin tam temizlenememesi bir yana sağlığımız tehdit altına girebilir. Oldukça çabuk bir şekilde üreme özelliklerine sahip bu haşerelerle uğraşmak için, çalışacağınız firmanın güvenilir olmasına çok dikkat etmelisiniz.

İlaçlama Firmalarının Güvenilir Olması Güvenilirlik Nasıl Anlaşılır

İlaçlama firması ile ilgili bilgiler edinmek için çeşitli yollara başvurabilirsiniz. Firma hakkında yapılan yorumlara bakarak bir kanıda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu firmanın başka ilaç sektörlerinde etkin olup olmadığına bakmalısınız. Bunlardan başka belki de en önemli ayrıntılardan birisi de kullanılan ilaçların kalitesi. Çünkü ilaçların kaliteli olmaması durumunda gerekli temizliğin yeteri kadar yapılamaması gibi bir ihtimal ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra ilaçlama firmalarının güvenilir olması sağlığınız açısından da ciddi bir biçimde önem arz etmektedir. Çünkü eğer kullanılan ilaçlar kalitesiz ya da tarihi geçmiş ilaçlar ise, mülkünüzde kullanıldıktan sonra bu ilaçlar sağlığınız açısından bir tehdit unsuru olabilir.

İlaçlama Firmalarının Güvenilir Olması Konusunda İpuçları

Çalışacağınız ilaçlama firmasının mülkünüze ve gelecekte size zarar vermemesi için bu konuda biraz araştırma yapmalısınız. Maliyet, yeterlilik gibi konular oldukça önemlidir. Hem ekonomikliği hem de çok iyi bir temizliği bulmak biraz zor olabilir. Bunun için daha önceden o firma ile çalışan kişiler ile görüşüp fikir yardımı alabilirsiniz. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için ilaçlama firmalarının güvenilir olması noktasında değerlendirmelisiniz. Öncelikle bu firmanın web sitesini incelemelisiniz. Ardından bu firmanın temizlik yöntemlerinin güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer varsa firmanın blog sayfası incelenmeli ve müşteri yaklaşımlarının nasıl olduğunu iyi analiz etmelisiniz.

Tahta Kurusu İlaçlama Fiyatları

Tahta kurusu ilaçlama fiyatları bir çok unsuruz araştırılması ile belirlenen tutardır. Bu fiyat tutarının hangi durumların sonucunda ortaya çıktığı hakkındaki bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz. 

1) Alanın metre kare cinsinden büyüklüğü en önemli etkendir.

2) Hizmet verilecek bölgede tahta kurusu yoğunluğu hangi seviye ulaştığı önemli detaylar arasında bulunmaktadır.

3) Daha önce bir çalışma yapılıp yapılmadığıda önemli diğer etkendir.

Tüm bu etkenlerin dışında ortalama bir şekilde fiyatta verilebilinir. 

100 metre kare nin altında bir ev veya yaşam alanı takriben 200 tl ile ücretlendirilebilinir.

150 ve üzeri bir metre kareye sahip alan için ise 275 ve daha üstü bir fiyat verilebilir. 

Euro Kimya ilaçlama olarak tüm sorunlu haşere hizmetlerine garantili çözümler üreterek siz değerli müşterilerimizin her an yanında bulunmaktayız. Kalite asla tesadüf değildir. 

Biyosidal Ürün Nedir Çeşitleri Nelerdir

Yazımızda biyosidal ürün nedir? kullanım alanları nelerdir? Gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Şimdi de çeşitlerinin ne olduğundan bahsedelim. İnsan sağlığı düşünülerek kullanılan bu maddeler, haşere kovucular, insektisitler, rodentisitler, odun koruyucular, koruyucu maddeler ve dezenfektanlar olarak ifade edilebilir. Biyosidal ürünlerin evlerde kullanılmak için üretilen tipleri de vardır ve sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra birçok biyosidal ürün tipleri de bitkileri koruma amacıyla kullanılır. Bu tip ürünler insan sağlığını iyileştirmek amaçlı olarak üretilmiş kimyasal maddelerdir. Bu kimyasalların kuruluşlarda kullanılabilmesi için bazı yönetmelikler vardır ve kullanan kişilerin bu yönetmeliklere uyması gerekmektedir. Bilinçsiz kullanım insan sağlığını tehdit altına sokabilir. Her an yanınızda bulunmaktan gurur duymaktayız.

Telefonla Ara
» TÜM İLAÇLAMA HİZMETLERİMİZİ DETAYLI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN  
Sık Sorulan Sorular
İlaçlama hizmetleriniz garantili mi?

EVET, tüm ilaçlama hizmetlerimiz garantilidir.

Yetki belgeli ilaçlama firması mısınız?

EVET, Euro Kimya firması olarak yetki belgeli uzman kadromuzla profesyonel ilaçlama hizmeti veriyoruz.

İlaçlama bir günde bitiyor mu?

EVET, genelde çalışmalarımız saatler içerisinde bitiryor. Büyük ölçekli ilaçlama çalışması için uzman ekibimizle geliyor ve kısa süre içerisinde ilaçlama çalışmasını tamamlıyoruz.

İlaçlama Fiyatları Uygun mu?

Firmamız kaliteli ilaçlama hizmetlerini en uygun fiyat aralığı ile sunmaktadır.

İlaçlama Sonrası Ne Yapmalıyım?

İlaçlama sonrası firmamızdan gelen ekip arkadaşımız ve iletişime geçtiğiniz ekip arkadaşlarımızın direktiflerini uygulamanız yeterli olacaktır.

Ekip Arkadaşları Profesyonel Mi?

Evet, Ekip arkadaşlarımız sektörün en iyileridir.

 » Güvenlik Kodu : 225799
REFERANSLARIMIZ