Anadolu Yakası Böcek İlaçlama

ANADOLU YAKASI BÖCEK İLAÇLAMA

İstanbul haritasının bakıldığı taktirde sağ tarafında yer alan kısma  Anadolu Yakası bir diğer adı ilede Asya Yakası, olarak anılan kısımdır.

İstanbul topraklarının Asya üzerinde bulunan toprak parçası için kullanılır. Osmanlı döneminden beri bu isimle anılmakta.

1973 yıları arasına kadar hareketli olmayan Anadolu Yakası, Boğaziçi Köprüsü  yapımıyla hareketlilik kazanmıştır. İstanbul  nüfusunun 1/3’ü Avrupa Yakası civarında ikamet etmektedir. Avrupa Yakası  ele alındığı vakit yeşil alanı daha çok ve trafik yoğunluğu daha az olarak bilinir. 14 (on dört) ilçeden oluşmaktadır.

Anadolu Yakası  ilçeleri:

 Adalar

 Ataşehir

 Beykoz

 Çekmeköy

 Kadıköy

 Kartal

 Maltepe

 Pendik

 Sancaktepe

 Sultanbeyli

 Şile

 Tuzla

 Ümraniye

 Üsküdar

ANADOLU YAKASI İLAÇLAMA

Haşereler, derin deniz dipleri dışında bulundukları  her ortama ayak uydura bilen canlı türlerdir.Yaşadıklarıı alanlara adapte olma konusunda zorluk yaşamıyor olmaları bir avantajdır. Adapte olup çok hızlı bir şekilde  üreme yeteneklerini hemen faaliyete geçirirler. Ciddi hastalık mikroplarını taşıdıkları bilinen ve önlem alınması gereken , alınabilir en büyük önleminde böcek ilaçlama firmalarından geçildiğinin bilinmesi gerekmektedir.  Dizanteri, verem, hepatit, cild hastalıkları ve alerjik reaksiyonlar gibi hastalıkları taşır ve bulaştırırlar. Bu mikrop türlerini ısırarak, yediğimiz içtiğimiz ürnlerin üzerşerinde gezerken bulaştırdıkları salyaları ile bir şekilde  insanlara bulaştırır. Özel bezeleri sayesinde yağ, tükürük, ipek gibi salgı üretir ve bu salgıları çevreye saçar durumdadırlar.

Haşerelerinde  kendi aralarında bir sınıflandırma yapılmaktadır:

 Yürüyen Haşere Türleri: Neredeyse hemen hepsi serin vede nemli ortamları tercih ederler. Kırkayak, kene, bit, hamam böceği türü, çıyan, pire(zıplaması ilede bilinir), salyangoz, örümcek gibi  haşere türleri yürüyen haşarat grubuna girer.

 Uçan Haşereler: Bir takım arı türleri (eşek arısı, yaban arısı), güve, karasinek,sivrisinek ve kara sinek

haşere grubu ise uçan haşere grubuna dahil olmaktadır.

 Kemirgen Haşere türleri: Veba, dizanteri gibi ölümcül  mikrob gruplarını barındırdıkları  bilinen kemirgen haşere grubu ise şu şekildedir.

Fare türleri (lağım faresi, tarla faresi,  çatı faresi ve ev faresi) bulunur.

 Alerjik Rahatsızlık Veren Türler: Çürüyen  gıda maddeleri  ile  bitkilerle veya hayvanlar ile beslenen

Akar ve mite bu grupta bulunur. İnsan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri  ise şu şekilde sıralanabilir. Akar ve mite insan vücudunun solunum sistemini ele geçirir. İnsan vücudunun  parmak, koltuk altı, göz yuvaları gibi vücudun önemli  bölgelerini sararak ele geçirir ve ciddi rahatsıklıklar doğurur.

Alerjik reaksiyonlara sebebiyet vererek en yakın sağlık kuruluşuna baş vurulması gerekir. EURO KİMYA ise tüm yaşanması muhtemel olası durumları en başından garantili ve kesin çözüm odaklı böcek ilaçlama işlemi ardından sağlıklı ve huzurlu bir yaşam vaad etmektedir.  Böcek ve haşere türlerinden  kurtulmanın yegane yolu   ilaçlama hizmetidir. İlaçlama yöntemleri 3 (üç)  türe

Ayrılsada , kendi içinde ayrı metodları bulunmaktadır.

HAŞERE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Kokusuz İlaçlama: Sağlık Bakanlığı onaylı, koku oluşturmayan  biyosidal ürünlerin tamamına verilen isimdir.  İnsanlar’ın üzerinde olumsuz bir durum oluşturmasada sonuçta zehir içeren bir ürüne dikkat edilmesi gerekmektedir. bulunmamaktadır.  İlaçlama esnasında veya sonrasında alanı terk etme gereği duyulmaz.  Hastahanelerde ve sağlık kuruluşlarında hasta ve yakınları oda ve alan içerisnde iken dahi uygulana bilen yöntem olması da müşterilerimizin rahat bir böcek ilaçlama işlemi geçirmesine olanak sağlamaktadır. Çok sık talep edilir ve bilinçli müşteri förtveyleri bu ilaçlama yöntemini tercih etmektedir.

Kokulu İlaçlama: Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerin kullanılma zorunluluğu vardır. Kokulu biyosidal ürenler çok aktif ürünlerdir, bu sebeple bilinçsiz ellerde sadece zehir saçarak zehirlenmeye yol açar. İlaçlama sırasında tüm hava alabilicek yerlerin kapatılması gerekir.  Ayrıca ortamda ilaçlama uzmanı dışında  kimse bulunmaması zorunluluktur. EURO KİMYA profesyonel ekipleri alana ulaşmadan hiçbir şekilde hiçbir eşya veye ürüne dokunulmamalıdır. İlaçlama sonrası  alan minumum  4 (dört) saat  kapalı tutulmalıdır. Ve en az 1 ( bir) saat kadar kapalı alan havalandırılması gerekmektedir.  Aksi takdirde tüm canlı türleri bu haşere ilaçlama yönteminden zarar görür.

 

Anadolu Yakası ilaçlama şirketleri, gerek çalışan personel, gerekse  ilaçlama yapılan  ortam için gereken önlemleri almakla sorumludur. Çalışma yapan personel ilaçlama sırasında tüm teçhisatlarını kontrol etmeli ve eksiksiz bir şekilde İlaçlama yapılmalıdır.  Anadolu Yakası ilaçlama firmaları, çalışanlarını bilgilendirme konusunda öncülük etme zorunluluğu vardır.

Jel İlaçlama: Jel ilaçlama yöntemleri haman böceği ve türleri için kullanılan kokusuz bir diğer adı ilede gizli ilaçlama yöntemi olarak bilinir. En etkili hamam böceği ilaçlama yöntemi olarak tüm Anadolu Yakası böcek ilaçlama şirketleri tarafından kabul edilir.

EURO KİMYA olarak Anadolu Yakası ilçeleri ve tüm mahallelerine 7/24 garantili ve kesin çözüm hizmet sunmaktayız.

Anadolu yakası haşere ilaçlama konularında bizi tercih ettiği için teşekkür ederiz.

Genel

Bir cevap yazın

Hemen Ara