Avrupa Yakası Böcek İlaçlama


AVRUPA YAKASI BÖCEK İLAÇLAMA

Avrupa Yakası Coğrafik Yapısı

İstanbul haritasının coğrafyası ele alındığı vakit sol tarafında kalan Avrupa Yakası bir  diğer adı ise Rumeli Yakası, ile anılmaktadır.

İstanbul ilinin  Avrupa toprakları üzerinde bulunan kısmını kapsamaktadır. Osmanlı döneminde dahi  bu isimler ile anıldı  düşünülür. 25 ilçeden oluşmaktadır. Şu şekilde sıralanabilir.

Avrupa Yakası ilçeleri:

 Arnavutköy

 Avcılar

 Bağcılar

 Bahçelievler

 Bakırköy

 Başakşehir

 Bayrampaşa

 Beşiktaş

 Beylikdüzü

 Beyoğlu

 Büyükçekmece

 Çatalca

 Esenler

 

 Esenyurt

 Eyüpsultan

 Fatih

 Gaziosmanpaşa

 Güngören

 Kağıthane

 Küçükçekmece

 Sarıyer

 Silivri

 Sultangazi

 Şişli

 Zeytinburnu

 

BÖCEK İLAÇLAMA

Böcekler, her oke sisteme ivedi bir şekilde adapte olabilirler. Adapte haşere türleri ise, kısa süre

içinde üremeye  başlamakla beraber   yumurtalarını müsait alanlara  bırakırlar. Böceklerin sinir

sistemleri çok gelişmiştir. Ayrıca vücut yapılarında özel bezeler bulunur. Bu bezeler ile birlikte yağ,

tükürük, ipek vb. salgı üretirler. Haşere türleri, avcılarından kaçma gereksinimi duydukları andan itibaren müthiş ve hayranlık uyandırıcak bir şekilde kaçabilirler. Böcek ilaçlama bu sebeplerden dolayı bilinçli insanlar tarafından yapılmalıdır. Böcek türlerinin hemen her biri bünyesinde hastalık taşımaktadırlar.  Veba, hepatit, verem, alerjik reaksiyonlar, cilt hastalıkları gibi mikroplarının taşıyıcılarına  haşere adı verilmesi bu nedenledir.

Haşereler kendi içlerinde sınıflandırılmıştır:

 Yürüyen Böcek Türleri: Serin vede rutubetli alanlarda bulunan türler şu şekildedir; kırkayak, ağaç

kurdu, hamam böceği türleri (alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, oryantal

hamam böceği), örümcek, pire, salyangoz, tahtakurusu, kene, karınca, bit gibi böcek türleri

yürüyen haşereler sınıfına dahil edilmiştir.

 Kanatlı Böcek Türleri: Tatarcık, sivrisinek, karasinek, sinek türleri (meyve sineği, lağım sineği) zararlı

Kanatlı  böcek türleridir. Fakat kanatlı haşere sınıfında olan arı türleri (arı, eşek arısı, yaban arısı)  zararlı türden sayılmazlar.

 Fare: Veba mikrobu ile yaşayan bu tür şu şekilde sıralanabilir; çatı faresi, ev

faresi, lağım faresidir.

 Rahatsız Eden Böcek Türleri: Akar ve mite, uyuz böceği bu sınıfta yer alır. Bitkiler,hayvanlar ya da çürüyen maddeler ile beslenen bu türler, insan vücudunun solunum sistemine yerleşerek insan hayatını yaşanmaz bir hale getirip hastanelik edebilirler. Uyuz böceği ise, cilt hastalıklarına sebep olarak kaşıntı  ve yanma gibi problemleri doğurur. Çok sık kuluçka dönemi geçirirler, kısa dönem içerisinde dayanılmaz bir şekilde alerjik reaksiyona sebebiyet verirler.

EURO KİMYA ile birlikte yürütülen avrupa yakası böcek ilaçlama firmaları uygulamaları ile birlikte bu gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz.

 İlaçlama yöntemleri şu şekilde yapılabilir.

Kokusuz İlaçlama: İnsan sağlığını tehdit etmez ve yaşam alanını terk etme gereksinimi duyulmaz.

Böcek ilaçlama sırasında kullanılan ilaçların, Sağlık Bakanlığı onaylı olması son derece önemlidir.  İlaç kokusuz dahi olsa, ilaçlama öncesi ve sonrası gerekli önlemlerin alınması olası sorunları bertaraf etmektedir. Böcek ilaçlama öncesi ekip arkadaşlarımız alana gelmeden hiçbir şekilde bir şey yapılmamalıdır.  İlaçlama esnasında haşere ilaçlama işlemini yürütücek olan uzman personel, gereken ekipmanlarını tam teçhizat olarak hazırlamalıdır. Kapalı alanlarda ilaçlama dahi pencere gibi yerlerin kapatılması zorunluluğu yoktur.

Kokulu İlaçlama: Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış biyosidal ürünler  kullanılmalıdır. Kokulu ürünlerin kullanımı ve sonrasında gerekli önlemlerin alınması mutlak suretle  şarttır. Çünkü kullanılan ilaç, insan vede hayvanlar üzerinde olumksuz durumlar oluşturabilir. Kokulu ilaçlama bir çok etkenin bir araya gelmesi ile yapılabilir bir uygulama yöntemidir.  Avrupa Yakası haşere ilaçlama işlemi  çok aşırı yeşil alan bulunmasa dahi sık yapılan bir işlemdir.  Avrupa Yakası ilaçlama şirketleri, özen ve titiz bir çalışma sistemi ile hareket etmekdetir.

İstanbul’da sık sık ilaçlama yapılması sebebiyle, şirketler kendilerini geliştirmektedir. Avrupa

Yakası’da ilaçlama alanında kendisini sürekli olarak geliştiren firmaların bulunmasıyla, profesyonelce

böcek ilaçlama yapmaktadır. EURO KİMYA olarak yenilikçi ve çözüm odaklı çalışmalarımız ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Genel

Bir cevap yazın

Hemen Ara