Beykoz Böcek İlaçlama

Beykoz Böcek İlaçlama

İstanbul’un Anadolu Yakasındaki dingin ve sakin yaşamıyla herkesi kendine çekmeyi başaran ilçesi Beykoz, karadan Şile, Çekmeköy, Ümraniye ve Üsküdar’la, denizden ise boğaz ve Karadeniz’e komşudur. Doğayla iç içe bir yaşamın İstanbul gibi çok kalabalık bir kentte halen mümkün olduğunun ispatı olarak duran Beykoz böcek ilaçlama konusunda da hassas olunması gereken bir konumda bulunur. Anadolu Hisarı, Kanlıca, ve Çubuklu semtleri denize yakın olduğundan haşerelerin çok hoşlandığı rutubetli yaşam alanına sahip yapılarla doludur. Paşabahçe, Soğuksu, Çengeldere, Kavacık, Acarlar, Rüzgarlı bahçe gibi semtlerde ise doğal yaşamın bir yansıması olarak haşerelerle sıklıkla karşılaşılır. Temiz havaya hasret kalınan İstanbul’un ferah yaşam alanları ile meşhur ilçesi, yüzyıllardır nöbet bekleyen halleriyle dimdik duran çeşitli ağaçlarla kaplıdır.

Böcek Kolonilerine Anında Müdahalenin Önemi

Gerek deniz etkisi gerek de ilçe sınırları içerisinde bulunan derelerin etkisinden dolayı doğal ortamından kopup yerleşim yerlerine geçebilecek canlılara karşı da gereken Beykoz böcek ilaçlama tedbirlerinin alınması gerekir. Sayının artması sonucu yaşam alanı daraldığından dolayı daha geniş alanlara ihtiyaç duyarlar. Böylece yeni yaşam alanlarına doğru genişleme göstererek çoğalmaya devam ederler. Bir böceğin görülmesi o yerde binlerce hatta on binlerce böceğin var olduğunu gösterebilir. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen durumların çıkmasına kadar birtakım sorunlara yol açan artışların zamanında çözümü son derece önem arz eder. Anında ve hızlı müdahale hem insan hem de bina sağlığı açısından gereklidir.

Beykoz Bölgesinde Genellikle Karşımıza Çıkan Haşere Türleri ve Zararları

Bina içlerinde en yaygın görülen haşere türleri hamam böceği ve kalorifer böcekleridir. Böcekler genellikle kendilerine uygun yaşam alanını keşfettiklerinde orada hızla çoğalmaya başlarlar. Bunun yanı sıra Beykoz böcek ilaçlama ekipleri fare ile ilgili şikayetler de almaktadır. Ormanlık alanlarda kendilerine uygun ve geniş yaşam alanı bulan kırkayak ve çıyan gibi haşerelerin görülmesi de olasıdır.  Kalorifer ve hama böcekleri astım başta olmak zere bazı alerjik rahatsızlığı bulunan bireylerin nefes almasını zorlaştırabiliyor. İlaç tedavisi gereken olumsuzlukların yaşanmasına neden olan bu gibi durumların altından kalkıp sorunu çözmek beklenenin aksine zor olabiliyor.

EURO KİMYA HAŞERE VE KEMİRGEN KONTROL SERVİSİ

Böcek ilaçlama şirketleri dir.

Genel

Bir cevap yazın

Hemen Ara