Beylikdüzü Böcek İlaçlama

Beylikdüzü Böcek İlaçlama

Büyük Çekmece, Avcılar ve Esenyurt ilçelerine komşu olan İstanbul’un Avrupa Yakasında yer alan Beylikdüzü ilçesi güneyinden Marmara Denizi ile çevrilidir. Deniz havasının yoğun olarak etkilediği kentte bulunan yapıların nem ve rutubetten etkilenmeleri böcek ve haşere türlerine yeni yaşam alanları açmaktadır. Konumu itibariyle Beylikdüzü böcek ilaçlama alanında yerinde ve doğru mücadelenin yapılması gereken yerler arasındadır. Apartmanların yanı sıra depo, antrepo, fabrika ve diğer çeşitli işyerlerinin yerleşik bulunduğu ilçede profesyonel ilaçlama hizmetinin belirli aralıklarla alınması zaruridir. Sadece bir dairenin ilaçlanması çözüm için yeterli değildir. Haşerelerin doğası gereği hızlı bir şekilde çoğalma gösterdiklerinden dolayı ilaçlanan lokal bölgeye tekrar yerleşmeleri uzun sürmez.

Böcek ve Haşere Kolonilerine Anında Müdahalenin Önemi

Betonlaşmanın zaman içinde çoğalması ile birlikte deniz etkisi sonucu meydana gelen rutubet de birleştiğinde Beylikdüzü böcek ilaçlama çalışmalarının yoğun ve etkili bir şekilde yapılması gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Bir apartmanda sadece bir dairenin ilaçlanması yerine tüm apartmanın ilaçlanması gerekir. Mücadelenin böcekler henüz kolonileşmeden yapılması hem daha az zamanda gerekli işlemlerin yapılmasına hem de harcamaların daha düşük maliyetli olmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde depo ve işyerlerinde etkin ve verimli mücadelenin yapılması ancak komşu mekanlarla birlikte çalışmanın gerçekleştirilmesine bağlıdır. Bazen satış aşamasındaki ürünlerin içerisine kadar girmiş olan haşerelerle bu aşamada mücadele etmenin yanında temizlik işleri için de yoğun efor harcamak kaçınılmaz olur.

Beylikdüzü Bölgesinde Genellikle Karşımıza Çıkan Haşere Türleri ve Zararları

İlçede yaygın olarak görülen türler arasında kalorifer böceği, karınca, yaban arısı, karafatma, pire, hamam böceği, tahta kurdu, kene, kara sinek, sivri sinek, mite, toz akarı, kırkayak, lağım faresi, örümcek, çıyan, tesbih böceği, sıçan, fındık faresi yer alır. Her birinin farklı hastalıklara neden olduğu bilinen zararlılar bazen salgın hastalıklara da yol açar. Astımdan çeşitli alerjik reaksiyonlara, kaşıntıdan kızarıklıklara kadar çeşitli cilt hastalıklarına yol açtıkları da bilinmektedir. Haşereler ile mücadele amacıyla kullanılan Beylikdüzü böcek ilaçlama teknikleri arasında sıvı ilaçlama, jel ilaçlama, kokulu ve kokusuz ilaçlama bulunur. Kullanılacak ilaçların Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı gibi kurum ve kuruluşların onayladığı ürünlerden tercih edilmesi gerekir.

EURO KİMYA böcek ilaçlama hizmetini profesyonel ve tecrübeli ekipleri tarafından yapmakta olan bir firmadır.

Genel

Bir cevap yazın

Hemen Ara