Böcek İlaçlama


Böcek İlaçlama

Hemen hemen her ekosistemde yaşayabilen böcekler, derin deniz dipleri hariç biyotoplara uyum sağlayan türlerdir. Dış iskeletleri bulunan bu tür, çok hızlı hareket etmektedir. Çok sayıda özel beze sahip olan böcekler, yağ, ipek, tükürük gibi maddeleri salgılarlar. Sinir sistemleri çok gelişmiştir. Avlanmak ve avcılarından saklanmak konusunda fazlasıyla başarılıdırlar. Böcek ilaçlama önem taşıyan bir işlemdir. 

Böcekler, insan sağlığını olumsuz etkilerler. Veba, verem, dizanteri, hepatit gibi birçok hastalığın mikrobunu taşırlar. Böceklerle mücadele etme yöntemi olarak da ilaçlama kullanılmaktadır. Böcek İlaçlama için, bir firmaya başvurulması gerekmektedir.

Böcek İlaçlama İstanbul

İlaçlama yapılacak olan yerin, önceden ilaçlama firması çalışanları tarafından görülmesi gerekmektedir. Çalışanlar, böceklerin yuvalandığı, giriş – çıkış yaptıkları noktaları belirlemelidirler. Ayrıca böcek türü de çalışanlar tarafından belirlenmeli ve böceğin türü göre böcek ilaçlama için kullanılacak ilaçlar belirlenmeli ve kaç kere böcek ilaçlama yapılacağı ile ilgili planlama yapılmalıdır.

İlaçlama, kokulu ve kokusuz şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Kokulu ilaçlama, öldürülmesi zor olan böcekler için kullanılmaktadır. Fakat kokulu ilaçlama yapıldığı zaman, o ortamdan uzun bir süre uzak kalınması gerekmektedir. Çünkü ilaçlama esnasında kullanılan ilaç, insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Hatta maruz kalındığı takdirde insanı zehirleyerek, ölümüne dahi yol açabilmektedir. Kokusuz ilaçlama, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçlar kullanılarak yapılmaktadır. İnsan sağlığına herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

Dört mevsim böcek ilaçlama yapılmaktadır. Yoğun olarak ilkbahar ve yaz aylarında ilaçlama yapılır. Çünkü birçok böcek türü yazın ortaya çıkmaktadır.

Böcek Türleri Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık
Şark Hamam böceği + + + + + + + + + + + +
Alman Hamam böceği + + + + + + + + + + + +
Amerikan Hamam böceği + + + + + + + + + + + +
Sivrisinek + + + + + + +
Karasinek + + + + + + +
Ev Karıncası + + + + + + + + + +
Gümüşcün + + + + + + + + +
Örümcekler + + + + + + + + +
Marangoz Karıncaları + + + + + + +
Pireler + + + + +
Kulağakaçan + + + + +
Kırkayak + + + + + +
Fare + + + + + +
Sıçan + + + + + +

Tabloda da belirtildiği gibi, her mevsim ilaçlamaya gereksinim duyulmaktadır.

Fakat belirli unsurları göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

. Sağlık Bakanlığı onayı bulunan firma tercihleri.

. Profesyonel ve uzman ekip

. Sağlık Bakanlığı onaylı biyosidal ürün tercihi.

. Her an ulaşabilir bir firma.

 

EURO KİMYA HAŞERE VE KEMİRGEN KONTROL SERVİSİ 365 günün her saatinde güvenilir ve kaliteli böcek ilaçlama hizmetlerini ciddiyet ve iş bilinci ile yerine getirmektedir.

Genel

Bir cevap yazın

Hemen Ara