Eyüp Böcek İlaçlama

Eyüp böcek ilaçlama

Güzel bir Pazar günü öğleden sonrası için evinize davet ettiğiniz misafirlerinize özenle çeşit çeşit ikramlar hazırlıyor, evi kendinizce temizliyor ve ortalığa hoş kokular sıkıyorsunuz. Nihayet misafirleriniz geliyor ve sohbet de o dakikadan itibaren başlıyor. Tam çayın yanına ikramlarınızı koyup servis ettiğiniz anda, o da ne, misafirlerinizin ilk lokmasını boğazında bırakacak cinsten bir olay oluyor. Birkaç hamam böceği nasıl da önlerinden koştura koştura geçiyor(!)

Ne kadar rahatsız bir durum, öyle değil mi? Hiçbir ev hanımının asla tasvip etmeyeceği cinsten nahoş bir olay… Fakat olma ihtimali çok yüksek! Özellikle de Eyüp’ün gelişme aşamasındaki yeni yüzü söz konusu olduğunda ihtimaller hiç de azımsanacak kadar düşük değil. O yüzden eğer buna benzer bir durum ile karşı karşıya kalmışsanız, lütfen Eyüp böcek ilaçlama firmaları ile iletişime geçin.

Anında ve ilk müdahalenin önemi

Eyüp böcek ilaçlama firmaları yıllardır sektörde hizmet vermeye devam etmektedirler. Bununla birlikte her zaman tecrübeli ekipler ile çalışmaya öze göstermektedirler. Hal böyle olunca da iletişime geçmenizin ardından çok kısa bir süre içerisinde sizlere ulaşırlar ve probleminizin boyutuna göre saatler içerisinde sizleri bu sorundan kurtarırlar. Ancak yine de birkaç hamam böceğinden zarar gelmeyeceği kanısındaysanız, sizleri uyarmamız gerekiyor. O umursamadığınız birkaç hamam böceği her yumurtlama döneminde 50 kadar yumurta bırakabiliyor. Hamamböcekleri, zamanında müdahale edilmediği takdirde başınıza kat ve kat daha büyük sorunlar açma konusunda sabıkalı bir türdür.

Eyüp bölgesinde genellikle karşımıza çıkan haşere türleri ve zararları

Eyüp böcek ilaçlama firmalarının anında müdahale edebileceği birkaç böcek türü şu şekildedir:

  • Hamamböceği – Yumurtadan çıktıktan sonra 40 gün içerisinde erişkin boya gelirler ve dizanteri, verem, hepatit gibi birçok hastalığı bulaştırıcı özelliktedirler.
  • Karınca – Ne kadar masum dursalar da Salmonellosis ve staphilacoc enfeksiyonlarına sebep olurlar. Üstelik koloniler halinde yaşarlar.
  • Karasinek – 1 cm boyunda ve siyah gri renkte olan bu haşereler bir kerede 150 yumurta bırakabilirler. Birçok hastalığının mikroplarını taşımaları ile ünlüdürler.
  • Tahta kurusu – Çok ayaklı ve en fazla 5 mm boyunda olan tahta kuruları evinizde bulunan tüm eşyalara zarar verebilir. Bununla birlikte insanları ısırıp ağırlıklarının 5  – 6 katı kadar kan içebilirler. Sayısız alerjik reaksiyona sebep oldukları bilinir.

Genel

Bir cevap yazın

Hemen Ara