Fare Nasıl Bir Canlı Türüdür

Fareler insanlara çok farklı ve çeşitli bir şekilde zarar verebilen kemirgen türdür. Ev, tarla, ambar, ofis, depo, fabrika Vb. Alanlara dadanarak insanların besin maddelerine zarar verebilir. Elektrik kablolarını kemire bilir ve yangın çıkartabilir. Fareler genellikle insanların yaşam sürdürdüğü alanları tercih eder. Bir çok besin maddesi tükettiği gibi her türlü araç ve gereçleri kemirebilir. Kalabalık yaşamayı sürü halinde bulunmayı daha fazla tercih ederler. Ve tarla gibi alanlarada sürü halinde saldırı düzenleyen canlılardır. Yabani hayvanların çok haz alarak tükettiği fareler güvenlik için insan yaşam alanlarını ülkemizde daha çok tercih ederler. Yabani hayvanlar tarafından avlanmasının sebebi ise doğanın dengeleyici türü olmasıdır. Fareler memeli olup kemirgenler grubunda incelemeye alınan türdür. Dünyanın her yerinde yaşayan fakat Çin hariç hiç bir yerde sevilmeyen ender türler olarak da bilinir. Türlerine göre yapıları değişse dahi vucut özellikleri hep aynıdır. İskelet sistemine sahip olan fareler bu nedenle vucut yapıları gelişmiştir. 4 ayak bulunan farelerin her ayağında parmakları ve her parmaklarında tırnak bulunur. Bu özellik onlara hem çok iyi derecede tırmana bilme vede çok seri bir şekilde kaçabilme yeteneği katmıştır. Vucut kısmının kalça bölümünde kuyruk bulunur. Bu kuyruk sayesinde kendi doğan dengelerini çok iyi bir şekilde sağlayarak tamamlanmış bir sistem olarak yaşam sürdürür. Farelerin ağız yapıları ve ağızlarının içinde diş bulunur. Bu diş yapısı sebebi ile çok sert sayılan cisimleri rahat bir şekilde kemirebilir. Sert cisimleri kemirirken dişleri zararda görebilir. Fakat en büyük özellikleri ise zarar gören dişleri tekrardan düzelebilmesidir. Yaşam alanınızda gördüğünüz ilk andan itibaren İstanbul fare ilaçlama firmaları ile ivedi bir şekilde iletişim kurmakta fayda vardır. Farelerin salya ve tükürüğü uyuşturucu etkisi yapar. Savunmasız yakaladıkları insan veya başka bir canlı türünü ise bu şekilde kulak veya burun gibi kısımları kemirebilir. Çok güçlü koku alma yeteneği ile de fare görüldüğü andan itibaren fare ilaçlama işlemlerini profesyonel ve tecrübeli kişilerin yapması gerektiğini anlatır.

Farede Üreme Sistemi

Fare ilaçlama İstanbul bölgesinde çok gerekli bir durumdur. Aksi takdirde inanılmaz sayılara ulaşabilir. Dişi fareler çiftleşme döneminde FEROMON Adı ile bilinen hormonu erkek farenin dikkatini çekmek için salgılar. Bunu farkeden erkek fare çiftleşme çağrısı yaparak dişiye isteklerini belli ederler. Dişi farenin ilgisini çekmek için farklı farklı sesler çıkarabilirler. Çiftleşmenin gerçekleşmesinden sonra dişi farede ultra sonik bir ses tonu görülür. Çok hızlı üreme özelliği yanında 5 ile 6 sene arasında yaşarlar. Yılda ortalama 5 ile 7 arasında doğum yapar ve her doğumda 10 veya 15 arasında fare üretirler. Bu sebeple fare ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır. Hamilelik süreleri 3 hafta olarak bilinir. Kör, sağır ve tüysüz olarak dünyaya gelirler. Bir haftanın akabinde tüylenmeye ve duymaya başlarlar. 1 ayın sonunda sütten kesilir ve artık birer potansiyel tehdit olarak görülürler.

Fareden Bulaşan Hastalıklar

İstanbul fare ilaçlama için çok önemli ve gerekli olan bir hizmettir. Bulaştırdığı hastalıklar ölümcül sonuçlar doğurabilir. Bir takım hastalıkları şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Kolare
  2. Dizanteri
  3. Tifus
  4. Kanser
  5. Gıda Zehirlenmeleri
  6. Vb.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılmaktadır

  1. Kokulu sıvı uygulama
  2. İstasyon kurulumu
  3. Canlı yakalama kapanları

Belirlenen alana tecrübeli ve kurumsal firmalar tarafından yapılması gerekmektedir. Münferit bir çalışma hiç bir şekilde sonuç vermemektedir.

EURO KİMYA HAŞERE VE KEMİRGEN KONTROL SERVİSİ olarak 7 gün 24 saat markalaşmış hizmet anlayışı ile hareket eden bir vizyon sahibi firma olarak böcek ilaçlama, haşere ilaçlama, ilaçlama, kemirgen ilaçlama gibi alanlarda siz müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.

Sağlık Basit Bir Obje Değildir.

 

 

 

Haşere Türleri

Bir cevap yazın

Hemen Ara