Jel İlaçlama

Jel ilaçlama

Jel ilaçlama kendine has özellikleri içerisinde barındıran bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda jel uygulama yönteminin günümüzde gün geçtikçe tercih edilen bir uygulama olarak karşımıza çıktığı bilinmektedir. Böcek jeli olarak da isimlendirilen bu ilaç sayesinde, sorunsuz bir böcek ilaçlama yapılması mümkün olmaktadır. Bu uygulama böcek jelinin bir tüp içerisinde yerleştirilmesi sonrasında uygulanmaktadır. Özellikle hamam böcekleriyle mücadelede etkili olan bu yöntem, gün geçtikçe kullanım alanını yaygınlaştırmaktadır. Bu uygulamanın başarılı olması esasında kullanılan jel ilaçlama yöntemleri etki oranıyla doğrudan ilgili olmaktadır. Bundan dolayı jel ilacın tercih edilmesi süreci üzerine hassas bir şekilde durulması şart olmaktadır. Zira bu hizmetin sorunsuz bir şekilde sunulabilmesi ancak alanında uzman olan bir firma sayesinde mümkün olmaktadır.

Jel İlaçlamanın Domino Etkisi

Jel ilaçlama yöntemleri söz konusu olduğunda ilk akla gelen genellikle hamam böceğiyle mücadeledir. Ancak jel ilaçlama yönteminin domino etkisi oluşturarak, böceklerden kurtulma noktasında oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Jel uygulaması böceklerin yok edilmesini temas eder etmez sağlamaz. Öncelikle çok çekici bir besin oldukça için; böcek bu ilacı yemektedir. Böceğin bu ilacı yedikten bir müddet yaşaması sonrasında böcek çoğunlukla yuvasında ölmektedir. Böcekler ölü böcekleri yemektedir. Dolayısıyla jeli yiyen böceğin ölüsünü de diğer böcekler de yemektedir. Böylece bir silsile halinde bu domino etkisi devam etmektedir. Hamam böceği jelini yedikten sonra zehirlenen böcekler, yuvalarında öldükleri için; yuvalarında yaşayan tüm böceklerin öldürülmesi de sağlanılmaktadır. Bu noktada jel uygulaması sayesinde yaşam alanlarının en ücra köşelerinde yer alan böcek yuvalarının da yok edilmesi mümkün olmaktadır.

Jel İlaçlama Nerelere Yapılabilir?

Jel ilaçlama oldukça geniş yelpazede uygulanabilen bir ilaçlama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada jel uygulamasının etkili olacağı alanların aşağıdaki gibi sıralanması mümkün olmaktadır:

  • Dolap içleri
  • Elektrik prizleri
  • Motor aksamları
  • Elektrikli ev aletleri

Jel ilaçlama uygulaması esas itibariyle uygulanması en kolay olan böcek ilaçlama yöntemi olarak tanımlanmaktadır. İlaçlama işlemi öncesinde herhangi bir ön çalışmaya gerek yoktur. İlaçlama esnasında ya da sonrasında ise; yaşam alanını terk etmeye gerek yoktur. Haşere ilaçlama firmaları tüm sorunlu böcek problemi ile mücadele vermektedir.

EURO KİMYA HAŞERE VE KEMİRGEN KONTROL SERVİSİ

7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Genel

Bir cevap yazın

Hemen Ara