KIRKAYAK İLAÇLAMA

Kırkayak Nasıl Beslenir ve Nerelerde Yaşar?

Eklem bacaklı haşere türlerinden olan kırk ayak nemli ortamları sever. Bu nedenle daha çok nem oranı yüksek olan ıslak yerleri yaşam alanı olarak seçerler. Kırk ayak çok fazla çeşidi olan bir haşere türüdür. Kırk ayakların bacak sayıları da çeşidine göre değişmektedir. Kırk ayak ev içerisi uru olduğundan dolayı evin içinde yaşamayı pek tercih etmezler. Daha çok bahçe gibi ortamlarda yaşamayı tercih ederler. Ancak aşırı rutubet olan evlerde yaşayış tarzlarına uygun olduğu için olma olasılığı oldukça fazladır. Beslenmeleri ise çok çeşitlidir. Ancak daha çok bitki türlerini yiyerek beslenmeyi tercih ederler. Görüntü olarak ürkütücü bir yapıya sahip olsa da insanlara çok fazla zarar vermezler. Ancak insanların tarla, bağ, bahçe gibi alanlarına büyük hasar verebilirler.

Kırkayağın Özellikleri Nelerdir?

İsim olarak kırk ayak dendiği için genel olarak 40 tane ayakları olduğu yönde bir ön yargı vardır. Anca bir çok türde kırktan fazla yak olabilir. Türlerine göre ayak sayıları 100’ e kadar çıkabilmektedir. Küçük halkalardan oluşan uzun bölmeler halinde bir vücut yapısı vardır. Ayrıca her halka kısmında 1 çift ayak bulunur. En büyük zararı insandan çok tarım işleri ile uğraşan çiftçi kesime verirler. Çok hızlı üreyerek sürü haline birden ortaya çıkabilirler. Bulundukları alanları da bir anda tahrip edebilirler.  Bu nedenle özellikle çiftçilerin kırk ayak ilaçlama yaptırması gerekmektedir.

Kırkayak İlaçlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kırk ayak ilaçlama işlemlerinde farklı yöntemler vardır. Bunlardan biri toz ilaçlama işlemidir. Bunun dışında kesin çözüm sağlayacak böcek ilaçları kullanılabilir. Bunun dışında bahçe veya tarlası olan kişiler de bir takım önlemler almalıdır. Bunlardan biri arazinin sürekli temizlenmesi ve kontrol edilmesidir. Aynı zamanda bahçe içerisinde açık yerlerin kapatılması yarıkların doldurulması da önem taşımaktadır. Bahçe içerisinde ilaçlama işlemlerinin düzenli yapılması gerekmektedir. Yapılan ilaçlama işleminde ürüne zarar vermemek de büyük önem taşımaktadır. İstanbul kırk ayak ilaçlama konusunda bahçe ve tarla sayısı az olan bir bölge olduğu için çok dikkat edilmesi gereken bir bölgedir. Bu bölgede zaten organik ürün bulmak oldukça zordur. Üretilen organik ürünlerinde hasar görmesi çok büyük bir finansal kayıp olacaktır. İstanbul kırk ayak ilaçlama firmaları bu konuda uygun ilaçlama yöntemini seçmelidir.

Kırkayak İlaçlama İle İlgili Profesyonel Destek

Kırk ayak ilaçlama titizlikle yapılması gereken bir işlemdir. Kırk ayak ilaçlama İstanbul bölgesinde titizlik ile yapılması gerekmektedir. Bilinçsiz yapılan ilaçlama işlemlerinde besinler hasar görerek büyük finansal zararlar ortaya çıkabilir. Bu durumun yaşanmaması adına mutlaka profesyonel hizmet için firmamızdan destek alabilirsiniz. İstanbul kırk ayak ilaçlama şirketleri arasında uzman kadrosu ile hizmet veren firmamız sizlerin haşerelerden korunmanız için her zaman yanınızdadır.

Böcek İlaçlama işlemi için lütfen EURO KİMYA HAŞERE VE KEMİRGEN KONTROL SERVİSİ ile iletişime geçin.

Haşere Türleri

Bir cevap yazın

Hemen Ara