Kış Aylarında Fare İlaçlama

KIŞ AYLARINDA FARE İLAÇLAMA

Fare Nasıl Bir Canlı Türü Olarak Bilinmektedir?

Fare (kemirgen), omurgalı bir canlı türü olup, kemirgen özelliğe sahip olarak bilinen bir canlı türüdür. İnsanlara benzer özellikler ve genleri sebebi ile laboratuvarlarda deney hayvanı  olarak kullanılırlar. Bu canlı türü, 4 ayaklı ve ayak uçlarında kuvvet derecesi yüksek tırnakları bulunur. Aynı zamanda memeliler türüne giren fareler çok seri bir şekilde çoğalabilme yeteneğini, doğurma yöntemi ile ürer ve çoğalır. Sıkça çiftleşerek  sık bir şekilde’de  doğum gerçekleştirir.Bu hayvanlar, dünyadaki en hızlı üreme özelliğine sahip türler arasında bulunmaktadırlar. Çiftleşmenin gerçekleşmesinin ardından , minimum 10 ile 12 adet arası yavru doğururlar. Çok çeşitli yaşam alanları olan bu canlılar, yaşadıkları bölgeye ve coğrafyaya  göre farklı isim ile anılırlar. Fındık faresi olarak bilenler ev vede yaşam alanlarında  en çok görülen türler olarak bilinir. Kış aylarında fare ilaçlama daha yoğun  olurken farklı isimler ile anılan türleride şu şekilde sıralayabiliriz. Tarla, lağım, kanguru ve kör olarak da bilinen farklı türleri bulunur. Her birinin, bulunduğu bölge ve coğrafyaya farklı zararları vardır. Fare ilaçlama bu sebeple çok önem arz etmektedir.

KEMİRGEN İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ VE ÖNEMİ

Fare vede KemirgenTürlerinin İnsan Sağlığına Etkileri Nelerdir?

Fare ve kemirgen memeli bir canlı türü olup, ısırma ve kemirme gibi zarar veren  bir hayvan çeşidi olarak dikkate alınması gerekir.

Tarla gibi alanlarda yaşamlarını sürdüren türler ise ekin ve fidanları kemirerek, taşıdığı zararlı anti bakteriyel zararlı virüsleri de kemirdikleri bitkilere bulaştırır. Ev gibi yaşam alanlarında bulunan türler  ise; gıda maddelerini vede insanları kemirme vede temas etmesi ile  hijyen ve sağlık tehlikesi oluştururlar. İnsanları ısırma vede kemirme gibi durumları çok net bir şekilde, direkt insan vücuduna bakteri bulaştırır vede istenmeyen bir şekilde istenmeyen durumlara sebep olur. Doğa konusunda faydaları olduğu gibi birçok zararı’da bulunan bu canlılar, bitki köklerini kemirir ve tohumlar ise  yaprakları hedef almaları sebebi ile çürümelerine neden olurlar. Aynı zamanda ev veya iş sahaları ortamını’da mesken tutan bu canlı türler, mobilya, kıyafet , üretim makineleri veya açıkta bulunan kablo veya benzeri eşyaları da kemirir ve çok ciddi zarar verir. Her türünün kendine has ayrı zararları bulunan bu hayvanlar, ölümcül hastalıkların insanlara bulaşmasına etken sebep unsuru olurlar.

KIŞ AYLARINDA FARE İLAÇLAMA ÖNEMİ

Fare İlaçlamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fare, çok seri vede hızlı hareketler ile kaçabilen ve pratik olarak kemirme ve dişlerinin yenilenme  özelliği olup, sıcak ortamları  yaşam alanı olarak belirleyen alanı hayvan ve kemirgen canlı türü niteliğinde her alanda varlığını hissettirmektedir. Sıcak alanları sevmesi sebebi ile’de kış aylarında fare ilaçlama talepleri bu doğrultuda çok hızlı bir şekilde artış göstermektedir.  Kapalı alanlarda barınan bu hayvanlar için, kurtulma veya yok etme  yöntemi olarak ilaçlama firmalarından yardım alınarak hareket edilmesi en doğru seçimdir. İlaçlama biçimi olarak üretilen özel ilaç ve fare yakalama istasyonları canlı yakalama, yemleme istasyonları olarak ikiye ayrılarak kullanılarak, bu canlı türlerinden  kurtulmak mümkün ve kesin sonuç alınır. Lakin doğru yöntem tercih edilmemesi  durumunda bütün çabaların boşa çıkacağı ve daha içinden çıkılmaz bir hale geleceği bilinmelidir. Özel tuzak, kapan vede yemleme istasyonlarının doğru ilaç ve  doğru yerlere konulması ve özel ilaçların doğru  eller ile uygulamayla kullanılması şartı ve  durumu ile, istenmeyen bu canlı hayvan türlerden korunmak çok daha kolay olacaktır. Uzman ekip çalışmaları ile bu türlerin yuvası tespit edilerek doğru uygulama yapılır. Yapılan uygulamalar sonucunda ise’de canlı yakalama ya da yok etme veya alandan uzaklaştırma  eylemi rahatlıkla gerçekleşmiş olucaktır. EURO KİMYA İLAÇLAMA olarak kemirgen ilaçlama müşteri memnuniyeti ve problemi tamamen ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yürütmekteyiz. 7/24 Hizmet anlayışı ile her sorunlu böcek ilaçlama veya haşere ilaçlama eylemlerinde uzman ekip ile hazır durumdayız.

Genel

Bir cevap yazın

Hemen Ara