İstanbul lokanta ilaçlama gibi hassasiyet gösterilmesi gereken gıda sektöründe şehir yönetimi ve yaşam sürdüren halk’a destek veren işletme sahibi kişiler tarafından özen gösterilen bir konu olarak dikkat çeker. Günlük gıda tüketimi ve ihtiyaçları restoran ve lokanta gibi ticaret platformun’dan karşılanır. Gıda ile alakalı olması sebebi ile çok fazla böcek ve kemirgen türü canlı tarafından sürekli bir saldırı söz konusu’dur. İlaçlama gereği ssık duyulur. Sağlık Bakanlığı’nın bu gibi işletmelerin dezanfekte edilip haşere veya zararlı türlerin’ den arınmış olarak faaliyet göstermesini şart olarak belirlemiştir. Yasa gereği böcek ilaçlama yapılmayan işletme’ler mutlak surette ceza işlemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Fakat buradaki asıl konu cezai işlem değil’dir. İnsan sağlığı’nı direkt olarak etki eden bir konu’da öncelik asla maddi tutar olmamalı’dır. Lokanta ilaçlama sağlıklı bir gıda tüketimi için çok büyük önem arz eden bir konu’dur. Karşılaşılan zararlı türleri çok çeşitlilik gösterse dahi genel bir pencere’den bakarsak eğer şu şekilde sıralayabiliriz.

 1. Fare (kemirgen) 
 2. Hamam böceği 
 3. Pire 
 4. Akar (mite, toz böceği) 
 5. Oryantal hamam böceği 
 6. Kara sinek 
 7. Sivri sinek 
 8. Vb. 

Genel bir bakış ile saydığımız bu türleri daha seyrek olsa dahi birden fazla tür için haşere ilaçlama firmaları ile irtibat kurulur. Bu gibi sorunlu işler karşısında maksimum verim alabilmek çok değerli bir çalışma olarak algılanmalıdır.

BÖCEK VE HAŞERE TÜRLERİNİN SALGILADIĞI HASTALIKLAR

 1. Hepatit 
 2. Kolera
 3. Kanser 
 4. Cildi hastalıkları 
 5. Grip
 6. Alerjik reaksiyon 
 7. Yüksek ateş 
 8. Vb. 

Bir çok hastalık türü insan’lar tarafından bu zararlı türlerin’den korunamadıkları için bulaşılmaktadır. Kimi hastalık geçici kimisi ise ölümcül nedenler doğura bilir. Sağlık’lı bir beslenme için lokanta ilaçlama firmaları ile iletişim kurmak gerekmek’tedir.

LOKANTA İLAÇLAMALARI NASIL YAPILIR

Lokanta ilaçlama şirketleri ile öncelikle iletişim kurunuz. En net bilgileri aktarır iken firma tarafından keşif önerisi gelmelidir. Aksi takdirde siz talep etmelisiniz. Bu gereksinim problemi çözmek adına yapılacak en tabii hareket ve çalışma prensibi ‘dir. Keşif esnasında alan’ da bulunan detaylar incelenmeli haşere türü veya türleri tespit edilmelidir. Akabinde belirli metotlar olsa dahi ne gibi bir ihtiyaç olduğu biliniyor miktar ve dozaj belirlenmelidir.

 1. Sıvı püskürtme 
 2. Jel yemleme 
 3. Dezenfekte 
 4. İstasyon kurulumu 
 5. Gibi. 

Konuların nokta atışı işlem ile yürütmek asıl amaç olmalıdır. Lokanta ilaçlama İstanbul ilinin vaz geçilmez bir hizmet anlayışı ile bilinen çalışma sistemi’dir.

İLAÇLAMA FİRMASI TERCİH EDERKEN DİKKAT 

 1. Sağlık Bakanlığı çalışma ruhsatı
 2. Personelin biyosidal ürün uygulaya bilir belgesi ve tecrübe ile profesyonel olması. 
 3. Ziraat Mühendisleri 
 4. Biyosidal ürün tercihi 
 5. Evrak ve belgelerin eksiksiz teslim edilmesi 

Buna ek olarak yapılan uygulama ardından sizlere söylenen bilgilerin önemini kavrayarak  ilaçlama yapan arkadaşlar’ın direktiflerine harfiyen uyum sağlamak ve uygulamak. Sizin için önemli bir konudur.

EURO KİMYA HAŞERE VE KEMİRGEN KONTROL SERVİSİ SİZE 7 GÜN 24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET VERMEKTEDİR 

Henüz problemi çözüme kavuşturamadığımız bir yapı veya haşere türüne rastlamadık. 

Hizmetlerimiz

Bir cevap yazın

Hemen Ara