Pire İlaçlama Önemi

İstanbul pire ilaçlama konularında çok önem vermesi gereken bir bölgedir. Pireler insan hayatını ve sağlığını tehdit eden bir canlı türüdür. Görüldüğü andan itibaren ivedi bir şekilde kurumsal bir pire ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır.

PİRE NASIL BİR CANLI TÜRÜDÜR

Pire insanların ve hayvanların kanlarını emerek yaşamlarını sürdürebilen haşere türü olması ile birlikte asalaklar grubuna üye bir canlı türü olarak bilinir. Hızı ve sıçrama yeteneği sayesinde kolay yakalanabilir bir tür değildir. Aynı mevkide uzun müddet kalmadıkları gibi insanlardan, hayvanlara olduğu gibi hayvanlardan, insanlara şeklinde çok sık ziyaretçi değişikliği yaparlar. Pirelerin kanatları yoktur buna aksi olarak çok kuvvetli bacak yapılarına sahiptir. Bu güçlü bacak yapıları sayesinde çok iyi bir uzunlukta sıçrama yapabilirler. Yalnızca kan emerek yaşaya bilen bu tür kan emdiği konakçısının kanını pisleterek ciddi zarar verirler. Gün içinde bir pire 2 ile 4 kere kan emerek yaşam döngüsüne devam eder. Aynı zamanda 16 ile 20 ay arası bir zaman diliminde aç kalabilir ve bu açlığa dayanırlar. Pireler yumurtlayarak çoğalırlar. Bir pire yılda ortalama olarak 600 ile 800 arasında yumurta bırakır. Bırakılan yumurta 15 ile 21 gün arasında çatlama yaparak aktif yaşamlarını başlatırlar. Yavruların yetişkin hale gelmeleri ortalama 4 hafta sürer. Dünyanın her tarafında pire ile pire ilaçlama firmaları tarafından mücadele verilmektedir. Bir sıçramada 32 cm uzaklığa 10 cm yüksekliğe ulaşabilir. Pire ilaçlama neden hızlı ve önem verilmesi gereken bir uygulama olduğu bu şekilde daha net anlaşılıyor.

Pireden Bulaşan Hastalıklar

Pireler sürekli bir canlıdan bir diğer canlıya geçiş yapan bir asalaktır. İlk konakçısından aldığı virüs ve bakteriyi diğer ziyaretçisine aktararak korkunç hastalıklara sebebiyet verir. Bu hastalıklar ölüm ile sonuçlanan bir çok sorunlu hastalık olarak bilinir.

 1. Tifus
 2. Dizanteri
 3. Kolera
 4. Kanser
 5. Alerjik reaksiyon
 6. Cilt hastalıkları

Bu gibi tehlikeli ve korkunç hastalık grupları ile mücadele vermek istemiyor isek ilaçlama yaptırarak önlem alınmalıdır. Aksi takdirde ne gibi problemli durumlar ile karşılaşılacağı bilinmektedir.

Pire İlaçlama Teknikleri

Sıvı kokulu ve kokusuz uygulamalar ile yapılmaktadır. Birden fazla uygulama yöntemi bulunmaktadır.

 1. Pulverize atım makinesi
 2. Dumanlama tekniği (ulv)
 3. Atom üzer makinesi tekniği
 4. Vb.

EURO KİMYA HAŞERE VE KEMİRGEN KONTROL SERVİSİ böcek ilaçlama hizmetimiz ile garantili ve kesin çözüm odaklı çalışmaları siz müşterilerimizin hizmetine sunarak sağlıklı ve huzurlu bir yaşam ve gelecek adına çalışmalar düzenlemektedir.

 1. Sağlık Bakanlığı onayı
 2. Biyolog personel
 3. Ziraat Mühendisleri çalışma arkadaşları
 4. Profesyonel ve Tecrübeli ekipleri

İle muntazam bir firma olarak sizlere 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Pire ilaçlama İstanbul ulaşabilirsiniz.

Sağlık Demek Herşey Demek.

Haşere Türleri

Bir cevap yazın

Hemen Ara